Australia – wycieczki objazdowe

Obozy i kolonie

Australia jest jednym z najbardziej niedostępnych kontynentów na świecie. Dla przeciętnego europejczyka czy Polaka, Australia jest nie tylko odległa, ale również niezbyt atrakcyjna turystycznie. Wyobrażamy sobie, iż jest to miejsce pełne pustyń, kangurów i pająków czy węży. Tak też jest faktycznie. Turystycznie jednak, Australia, jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc do odwiedzenia. Przede wszystkim, ze względu właśnie na przyrodę oraz wspaniałe krajobrazy.

Przyroda Australii

Jednym z kluczowych elementów, jeśli chodzi o turystykę na Antypodach jest przyroda. Nigdzie indziej na świecie, nie spotkamy tak wielu, zróżnicowanych gatunków roślin i zwierząt. Wszystko oczywiście dzięki bardzo dużej izolacji, jakiej był poddawany ten kontynent. Tym samym, na Antypodach, przyroda w wielu aspektach jest nienaruszona i dotyczy to nie tylko samej fauny czy też flory, ale również krajobrazów. Najważniejszym „elementem” tego krajobrazu, jest wybrzeże, które otacza najwspanialsza i największa na świecie rafa koralowa.

Przyroda Australii, to chyba główna i najważniejsza atrakcja turystyczna. Zwiedzając Australię, z pewnością każdy zauważy bardzo dużą różnorodność przyrodniczą. Dotyczy to fauny jak i flory. Z jednej strony, rafa koralowa, pełna najbardziej zróżnicowanego na świecie życia. Z drugiej – ogromne pustynie, wydawałoby się całkowicie martwe i pozbawione życia. Stepy australijskie, zamieszkiwane przez kangury oraz zwierzęta charakterystyczne dla danego obszaru. Dla turystów, zostają jeszcze takie stworzenia jak diabeł tasmański, jak kolczatka australijska, czy chociażby dziobak, który jest jedynym ssakiem znoszącym jaja.

Przyroda i krajobrazy Australii są tak zróżnicowane, jak bardzo zróżnicowany jest to kraj. Od górzystych terenów, po pustynne stepy, od wspaniałego, bardzo zróżnicowanego wybrzeża, aż po głąb kraju, pozbawiony wody i praktycznie wytarty z życia.

Australia to również historia i kultura

Życie na Antypodach, nie zaczęło się od przybycia tutaj białego człowieka. Choć dla większości z nas, takie myślenie wydaje się być rozsądne. Tutejsi mieszkańcy, Aborygeni, choć bardzo nieliczni, zamieszkiwali tę krainę od tysięcy lat. Życie w Australii oraz całej Oceanii kwitło, tak jak kwitnie również dzisiaj. W Australii zmierzenie się z kulturą, tradycją oraz historią Aborygenów bywa z jednej strony bardzo ciekawe i pouczające, z drugiej smutne, ponieważ rdzenny lud Australii został zdominowany przez białego człowieka. Tym samym, z rdzennymi mieszkańcami raczej trudno się spotkać, można o nich poczytać, zobaczyć to co stworzyli, można obejrzeć eksponaty w muzeum czy też zajrzeć do zabytkowego budynku. Pewne jest to, że po zetknięciu się z tą bogatą cywilizacją, trudno nam będzie pogodzić się z myślą, że ich już prawie nie ma. Podobnie jak nie ma Inków czy Azteków.

Piękno miast i kurorty wczasowe

Bardzo rzadko życie w Australii toczy się w centrum kraju. Największe miasta działają głównie na wybrzeżu i jedynym wyjątkiem jest prawdopodobnie Alice Springs. Niemniej, samo wybrzeże, to nie tylko miasta, ale również wspaniałe kurorty wakacyjne. Kiedy w Europie, Ameryce Północnej czy też w większości Azji panuje zima, w Australii można cieszyć się gorącym latem. Wypad na południową półkulę, na Antypody, można jednak zrobić o każdej porze roku, bowiem klimat nad wybrzeżem bywa naprawdę bardzo łagodny i ciepły.

Australia posiada bardzo piękne, zadbane i jednocześnie odpowiednio zagospodarowane miasta. Melbourne, Sydney czy Newcastle, Perth lub Adelaide, to miejsca, które warto odwiedzić. W Australii, możemy zobaczyć najpiękniejszą operę na świecie, jak również odwiedzić najpiękniejsze i jedne z największych portów jachtowych na świecie. Wybierając ofertę: australia wycieczki objazdowe, to wszystko możemy zobaczyć w dobrej cenie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Obozy i kolonie
Życie bez plastyku – co musimy zrobić dla naszej planety

Każdy z nas chciałby mieszkać w czystości i miejscu, które jest uznawane powszechnie za przyjazne dla nas i naszych bliskich. Jeżeli tak bardzo tego chcemy, dlaczego więc nie wykorzystujemy naszego potencjału i naszych możliwości, aby tworzyć każde miejsce na planecie czystym i przyjaznym, nie tylko dla człowieka? Zastanówmy się co …

Obozy i kolonie
Planeta robotów – półkolonie

Warszawa jako stolica Polski, może poszczycić się wieloma atrakcjami turystycznymi. Jest to jedno z najchętniej i najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Wiele atrakcji czeka również na samych mieszkańców stolicy w tym również dla dzieci. Czy jednak znajdą się w Warszawie odpowiednie atrakcje, które zadowolą nie tylko dzieci, ale także aktywnych …

Obozy i kolonie
Randka jako wspólna podróż

Podróże i podróżowanie to hobby, zainteresowanie, przyjemność lub po prostu ucieczka od codzienności. Tak naprawdę, każdy z nas traktuje je inaczej. Tymczasem, portale randkowe informują, że wspólna podróż, to najlepsza, najciekawsza i zarazem najbardziej pouczająca randka dla dwojga ludzi. Randka, która jest przeznaczona zarówno dla niedawno poznanych i związanych ze …