Żegluga w Chorwacji? Polecamy

Rekreacja

Chorwacja jest jednym z tych krajów w Europie, które posiada jedną z najpiękniejszych linii brzegowych. Możliwość opłynięcia jachtem wybrzeża Chorwacji, stanowi więc nie lada gratkę. Co więcej, czarter jachtów w Chorwacji wcale nie jest już tak kosztowny jak kiedyś, a firmy takie jak YachtGuru, zapewniają dostęp do luksusowych, dobrej jakości jachtów pełnomorskich.

Wynajem jachtów w Chorwacji

Jachty można czarterować w lokalnych Marinach lub poprzez polskie serwisy

Aby wynająć jacht w Chorwacji, wcale nie trzeba posiadać specjalnych znajomości, czy też specjalistycznych uprawnień. Wiele serwisów w Polsce, daje możliwość najmu jachtu przez polskich pośredników, którzy biorą odpowiedzialność na łódź. Naturalnie, wymagane jest posiadanie sternika jachtowego oraz uprawnień do prowadzenia ewentualnych jachtów motorowych, nie zmienia to jednak faktu, że przepisy w Chorwacji nie są rygorystyczne.

Wynajem jachtów w Chorwacji to koszt rzędu od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy euro za dzień. Wszystko zależy rzecz jasna od typu wynajmowanego jachtu oraz od tego, na jak długi okres jacht jest dzierżawiony. Jachty mogą być standardowymi jachtami żaglowymi, lub też luksusowymi jachtami motorowymi. Każdy z nich można wynająć w lokalnych marinach, gdzie działają dzierżawcy jachtów każdej kategorii.

Wspaniała i niezapomniana podróż

Podróż jachtem wybrzeżem Chorwacji, pomiędzy tysiącami chorwackich wysp to niezapomniana przygoda i podróż. Te kilkadziesiąt euro kosztów, związanych z wynajęciem jachtu, to tak naprawdę porównywalne koszty do wynajęcia apartamentu. Prawda jest jednak taka, że walory krajobrazowe oraz podróżnicze w tym drugim przypadku są znacznie większe. Ponadto, podczas podróży jachtem znajomi czy też rodzina mogą dowolnie wybrać cel i kierunek podróży, nie są uzależnieni od jednego miejsca i mają na wyłączność dostęp do niemalże całego wybrzeża wspaniałej i pięknej Chorwacji.

Należy pamiętać, że z morzem nigdy nie ma żartów, dlatego załoga jachtu wyczarterowanego powinna składać się z osób odpowiedzialnych i przede wszystkim osób doświadczonych.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Rekreacja
Wycieczki na Korfu – co trzeba wiedzieć

Korfu, jest jedną z najbardziej popularnych i jednocześnie najchętniej odwiedzanych wysp w Europie. Odwiedzana przez miliony turystów rocznie, stała się jedną z najpopularniejszych atrakcji w Grecji i w całej Europie. Ta grecka wyspa położona jest bezpośrednio przy wybrzeżu Albanii, należy do Wysp Jońskich. Cechuje ją łagodny klimat, strome klify oraz …

Rekreacja
Wycieczka do Petersburga

Sankt Petersburg, klejnot Cesarstwa Rosyjskiego, zaniedbany podczas bolszewizmu i obecnie budujący ponownie swoją pozycję. Jedno z najpiękniejszych miast Rosji, jedno z najpiękniejszych regionów w Rosji. Miasto, które uważane było za kolebkę arystokracji, podczas reżymu bolszewickiego, stało się miejscem zaniedbanym. Petersburg odzyskał swój blask i cały region jest do dzisiaj jednym …

Jeździectwo dla dzieci
Obozy i kolonie
Czy jeździectwo to odpowiedni sport dla dzieci?

Jazda konna z jednej strony kojarzy się bardzo elitarnie, z drugiej zaś dosyć swojsko i socjalizująco, o czym świadczy chociażby coraz popularniejsza hipoterapia. Dyscyplina ta owiana jest wieloma mitami, przez co rodzice niejednokrotnie nie ukrywają swoich obaw, zastanawiając się, czy jeździectwo jest sportem bezpiecznym. Dlaczego ich niepokój nie jest uzasadniony? …