Żegluga w Chorwacji? Polecamy

Rekreacja

Chorwacja jest jednym z tych krajów w Europie, które posiada jedną z najpiękniejszych linii brzegowych. Możliwość opłynięcia jachtem wybrzeża Chorwacji, stanowi więc nie lada gratkę. Co więcej, czarter jachtów w Chorwacji wcale nie jest już tak kosztowny jak kiedyś, a firmy takie jak YachtGuru, zapewniają dostęp do luksusowych, dobrej jakości jachtów pełnomorskich.

Wynajem jachtów w Chorwacji

Jachty można czarterować w lokalnych Marinach lub poprzez polskie serwisy

Aby wynająć jacht w Chorwacji, wcale nie trzeba posiadać specjalnych znajomości, czy też specjalistycznych uprawnień. Wiele serwisów w Polsce, daje możliwość najmu jachtu przez polskich pośredników, którzy biorą odpowiedzialność na łódź. Naturalnie, wymagane jest posiadanie sternika jachtowego oraz uprawnień do prowadzenia ewentualnych jachtów motorowych, nie zmienia to jednak faktu, że przepisy w Chorwacji nie są rygorystyczne.

Wynajem jachtów w Chorwacji to koszt rzędu od kilkudziesięciu do nawet kilku tysięcy euro za dzień. Wszystko zależy rzecz jasna od typu wynajmowanego jachtu oraz od tego, na jak długi okres jacht jest dzierżawiony. Jachty mogą być standardowymi jachtami żaglowymi, lub też luksusowymi jachtami motorowymi. Każdy z nich można wynająć w lokalnych marinach, gdzie działają dzierżawcy jachtów każdej kategorii.

Wspaniała i niezapomniana podróż

Podróż jachtem wybrzeżem Chorwacji, pomiędzy tysiącami chorwackich wysp to niezapomniana przygoda i podróż. Te kilkadziesiąt euro kosztów, związanych z wynajęciem jachtu, to tak naprawdę porównywalne koszty do wynajęcia apartamentu. Prawda jest jednak taka, że walory krajobrazowe oraz podróżnicze w tym drugim przypadku są znacznie większe. Ponadto, podczas podróży jachtem znajomi czy też rodzina mogą dowolnie wybrać cel i kierunek podróży, nie są uzależnieni od jednego miejsca i mają na wyłączność dostęp do niemalże całego wybrzeża wspaniałej i pięknej Chorwacji.

Należy pamiętać, że z morzem nigdy nie ma żartów, dlatego załoga jachtu wyczarterowanego powinna składać się z osób odpowiedzialnych i przede wszystkim osób doświadczonych.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ciekawe miejsca w Polsce
Ciekawe kierunki podróży – pomysły na wakacje 2019

Wakacje no najlepsza okazja, aby wybrać się w daleką, egzotyczną lub odwiedzić miejsce, które zawsze chciało się zobaczyć. Wcześniej jednak warto zastanowić się nad kierunkiem i wybrać cel podróży. Następnie można zapoznać się atrakcjami, które można zwiedzić, opcjami noclegowymi oraz panującymi w danym regionie zwyczajami. Azja – Laos Azja jest …

Rekreacja
Wakacje nad morzem z dzieckiem – jak przetrwać i nie zwariować?

Zaplanowanie wakacji z dzieckiem nad morzem i ich przetrwanie to nie lada wyzwanie. Nie można zapomnieć o spokoju, silnej woli, kawie, dystansie i przede wszystkim o ciekawych i zajmujących zabawkach dla naszych pociech, które pomogą przetrwać długą podróż na wymarzone wakacje, a także cieszyć się słońcem, piaskiem, morzem i wyczekiwanym …

Rekreacja
Zadbaj o skórę na wakacjach

Wakacje, gorące powietrze, czy też nagłe zmiany temperatury, długie przebywanie na słońcu lub narażenie skóry na działanie soli morskiej. To wszystko, a także liczne inne elementy, mogą negatywnie wpływać na skórę człowieka. Niestety, ale wakacje nie są czasem, który działa pozytywnie dla naszego naskórka. Często zapominamy o skórze zadbać, a …