Kolonie dla dzieci – czym się kierować wybierając kolonię dziecku

Obozy i kolonie

Wakacje są okresem, kiedy dziecko posiada bardzo wiele wolnego czasu. Jeśli nie ma co z nim zrobić, to zwyczajnie zaczyna się nudzić. Dlatego też bardzo dobrym rozwiązaniem jest wysłanie takiego dziecka na kolonie. Przed wyborem takiej kolonii warto jednak zwrócić uwagę na parę istotnych kwestii.

Program zajęć

Bardzo ważne jest, aby program zajęć był urozmaicony. Niedobrze jest wybierać takie kolonie, w których w planie zajęć przeważającą częścią jest czas wolny. Oznacza on, że tak naprawdę dziecko samo sobie musi zorganizować zajęcia, a to nie różni się tak naprawdę niczym od czasu spędzanego w domu.

Opieka

Istotne jest również sprawdzenie kadry, która będzie się zajmować dziećmi na kolonii. Powinni oni posiadać odpowiednie kwalifikacje potrzebne do zajmowania się dziećmi. Jeżeli osoby takie nie posiadają przynajmniej ukończonych kursów, to nie warto wysyłać dziecko na taką kolonię, ponieważ opiekunowie mogą je zaniedbać, co może się źle skończyć.

Zabawa połączona z nauką

Dobrym pomysłem są również kolonie, które łączą zabawę z nauką. Ostatecznie więc, jeśli w programie zajęć istnieją lekcje języka obcego, albo trenowanie jakiś sportów, to warto wysłać dziecko w takie miejsce. Ostatecznie będzie ono w stanie nie tylko dobrze się bawić, ale wyniesie z kolonii przydatne umiejętności. Oczywiście zajęć takich nie powinno być zbyt wiele, aby dziecko nie zniechęcało się. Wystarczy tak naprawdę godzina w ciągu dnia, aby można było nazwać zajęcia przydatnymi.

Organizator

Bardzo ważne jest również sprawdzenie organizatora kolonii. Często osoby takie chcą przyciągnąć klientów wstawiając na stronę główną zdjęcia uśmiechniętych, dobrze bawiących się dzieci. Nie zawsze jednak zdjęcia takie mają cokolwiek wspólnego z rzeczywistością. Dlatego też zamiast oglądania strony internetowej organizatora, lepszym sposobem jest poczytanie na jego temat opinii w internecie. W ten sposób można dowiedzieć, się czy rodzice, którzy już wcześniej wysłali dziecko na taką kolonie, byli z niej zadowoleni.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Obozy i kolonie
Życie bez plastyku – co musimy zrobić dla naszej planety

Każdy z nas chciałby mieszkać w czystości i miejscu, które jest uznawane powszechnie za przyjazne dla nas i naszych bliskich. Jeżeli tak bardzo tego chcemy, dlaczego więc nie wykorzystujemy naszego potencjału i naszych możliwości, aby tworzyć każde miejsce na planecie czystym i przyjaznym, nie tylko dla człowieka? Zastanówmy się co …

Obozy i kolonie
Planeta robotów – półkolonie

Warszawa jako stolica Polski, może poszczycić się wieloma atrakcjami turystycznymi. Jest to jedno z najchętniej i najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Wiele atrakcji czeka również na samych mieszkańców stolicy w tym również dla dzieci. Czy jednak znajdą się w Warszawie odpowiednie atrakcje, które zadowolą nie tylko dzieci, ale także aktywnych …

Obozy i kolonie
Australia – wycieczki objazdowe

Australia jest jednym z najbardziej niedostępnych kontynentów na świecie. Dla przeciętnego europejczyka czy Polaka, Australia jest nie tylko odległa, ale również niezbyt atrakcyjna turystycznie. Wyobrażamy sobie, iż jest to miejsce pełne pustyń, kangurów i pająków czy węży. Tak też jest faktycznie. Turystycznie jednak, Australia, jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc …