Kraina Wielkich Jezior Mazurskich – tam naprawdę odpoczniesz

Ciekawe miejsca w Polsce

Jeśli chcesz naprawdę odpocząć od zgiełku i stresu, wybierz najlepiej Mazury. Chociaż to popularny wśród turystów region, to bez trudu można tam znaleźć spokojne miejsca, w których można rozkoszować się można spokojem i naturą.

Na Mazury by żeglować

Region jest znany jako jedno z najciekawszych miejsc, nie tylko w Polsce, ale i w całej Europie, na żeglowanie. Wielkie jeziora, połączone ze sobą kanałami, spore porty oraz bardzo przyzwoita infrastruktura sprawiają, że to prawdziwy raj dla miłośników sportów wodnych. Mazury przyciągają też miłośników łodzi motorowych oraz kajaków.

Spokojny urlop nad jeziorem

Żeglarstwo to jednak dość trudny sport, który również do tanich nie należy. Dlatego niektórzy preferują spokojny relaks nad mazurskimi jeziorami. Mamy do wyboru wiele hoteli, hosteli, ale także pól namiotowych czy kempingowych. Jeziora mazurskie są bardzo czyste, więc można bez problemu w nich pływać. A lokalne lasy bardzo zachęcają do długich wycieczek pieszych. Trudno się więc dziwić, że również osoby, które chcą spędzić nieco czasu z dala od miast, również wybierają Mazury.

Mazurskie zabytki

Mazury to przede wszystkim natura – często zupełnie nieskażona przez działanie człowieka. Ale jest też co zwiedzać. Jedną z największych atrakcji jest Pole Bitwy pod Grunwaldem, gdzie w 1410 roku starły się wojska polskie oraz krzyżackie. Warto zobaczyć także Wilczy Szaniec, czyli słynną kwaterę główną Hitlera, która niestety nie jest w najlepszym stanie. Oczywiście wartych zwiedzenia miejsc jest znacznie więcej. Same mazurskie wsie są często bardzo ciekawe i mają interesującą atmosferę, można się też wybrać do Olsztyna – stolicy województwa i niezwykle atrakcyjnego turystycznie miasta.

Każdy więc, kto szuka pięknych i naturalnych miejsc w granicach Polski, powinien rozważyć urlop na Mazurach. Choć w sezonie w głównych portach i miastach turystycznych jest całkiem sporo ludzi, to można bez problemu znaleźć bardzo spokojne miejscowości, w których autentycznie można odpocząć i zapomnieć o gwarze miast.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Ciekawe miejsca w Polsce
Ciekawe kierunki podróży – pomysły na wakacje 2019

Wakacje no najlepsza okazja, aby wybrać się w daleką, egzotyczną lub odwiedzić miejsce, które zawsze chciało się zobaczyć. Wcześniej jednak warto zastanowić się nad kierunkiem i wybrać cel podróży. Następnie można zapoznać się atrakcjami, które można zwiedzić, opcjami noclegowymi oraz panującymi w danym regionie zwyczajami. Azja – Laos Azja jest …

Hotel Dzierżoniów
Ciekawe miejsca w Polsce
Hotel Uroczysko Siedmiu Stawów

Dolnośląskie to województwo, które kryje do dzisiaj chyba największą liczbę zagadek, nieodkrytych tajemnic, miejsc, w których ciarki przechodzą po plecach. To również znakomite miejsce na wypoczynek, choć popularnością ustępuje regionom nadmorskim czy typowo górskim. Tymczasem, ta „mniejsza” popularność, może być nie lada przywilejem, ponieważ niektórzy odpoczynek mierzą miarą spokoju, relaksu …

Ciekawe miejsca w Polsce
Mazury – ciche i spokojne, czy gwarne i rozrywkowe?

Mazury to obok polskiego wybrzeża oraz gór na południu najchętniej odwiedzany region turystyczny w Polsce. Przyjezdni goście doceniają Krainę Tysiąca Jezior głównie za piękne i naturalne widoki, świeże powietrze, jak również różnorodność. Tak naprawdę bowiem Mazury mają niejedno oblicze, a ich popularność wynika między innymi z faktu, że każdy znajdzie …