Podróż z aparatem – czyli podróżnicza pasja na zdjęciach

Rekreacja

Mówi się, że tylko fotograf zrozumie fotografa. Chyba dla większości ludzi, którzy mają wśród bliskich fotografów jest to oczywista prawda. Fotografowanie to pasja, najczęściej budzi się w momencie podróżowania, czy to gdzieś blisko czy daleko. Często łączona jest ona z życiem zawodowym lub po prostu z innymi pasjami. W ten sposób, na fotografowaniu można zarobić. Podróżując, często możemy zrobić wiele pięknych zdjęć, nawet wykorzystując zwykły, półamatorski sprzęt. W takim przypadku możemy te zdjęcia wysłać na konkurs.

W sieci organizowane są cykliczne konkursy fotograficzne, które możemy znaleźć tutaj: https://www.e-konkursy.info/.

Fotografia w podróży – na co zwrócić uwagę

Profesjonalny i znający się na rzeczy fotograf, nie robi tysiąca zdjęć jednego miejsca. Wystarczą tak naprawdę dwa, trzy ujęcia, aby być pewnym, że zdjęcie zostało zrobione i uchwycone na nim zostały kluczowe elementy. Robiąc fotografie na konkurs fotograficzny, trzeba mieć plan i przygotować się do jego wykonania. Podróże sprzyjają natchnieniu i robieniu pięknych zdjęć ze wspaniałymi ujęciami. Tam też najłatwiej będzie nam dostosować się do tematyki konkursu. Konkursy, w tym te fotograficzne, najczęściej oparte są na pewnej tematyce, której musimy się ściśle trzymać.

Podczas podróży, przygotujmy się na wiele ewentualności oraz nieprzewidzianych rzeczy, które mogą nas spotkać. Dlatego też, przygotujmy ze sobą:

– obiektywy,

– filtry,

– wyposażenie dodatkowe.

W ten sposób, będziemy gotowi na różne sytuacje, przygotowani do zrobienia zdjęć z różnych odległości, a także przy zróżnicowanej pogodzie. Bez względu na to, czy chcemy robić zdjęcia dla zarobku, własnej satysfakcji czy też specjalnie przygotowane na konkursy aktualne.

Zdjęcia podróżnicze – muszą być wyjątkowe

Bez względu na to, gdzie podróżujemy, poprzez zdjęcia będziemy mogli cieszyć się wspomnieniami znacznie dłużej. Tym bardziej warto postarać się o to, aby fotografie z podróży były wyjątkowe. To, że dzięki nim moglibyśmy coś wygrać lub sprzedać je jako pocztówkę, to jedynie dodatek, ważne jest jednak zachowanie danej podróży w naszej pamięci.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Rekreacja
Rodzaje stron internetowych

Jakie są rodzaje stron internetowych? Czy możemy je jakoś podzielić? Strony internetowe różnić mogą się od siebie zarówno funkcją, jaką mają pełnić, jak i sposobem, w jaki zostały zaprojektowane. Oto krótki przegląd najpopularniejszych ich rodzajów. Portal internetowy — to rodzaj serwisu oferujący informacje na bardzo zróżnicowane tematy. Dodatkowo, znaleźć można …

Rekreacja
Na co zwrócić uwagę kupując toaletę przenośną?

Na rynku dostępnych jest wiele toalet turystycznych, przenośnych czy mobilnych. Różni producenci oferują wiele wariantów toalet, co powoduje, że ilość dostępny modeli jest bardzo duża. Dlatego właśnie zakup toalety przenośnej może okazać się wyzwaniem. Aby uniknąć problematycznej sytuacji należy się zastanowić w jakie jest przeznaczenie tejże toalety, przez kogo ma …

Rekreacja
Niebezpieczeństwa podróży – bądźmy na nie gotowi

Każda podróż, bez względu na to, czy będzie odbywać się do kraju europejskiego czy też w bardziej egzotyczne miejsce niesie ze sobą pewne ryzyko. Nie unikniemy tego. Podróżowanie to niesamowita sprawa, ale również niebezpieczna. Co zrobić, aby niebezpieczeństwa uniknąć, jak poradzić sobie z kradzieżą lub napaścią. Oto kilka porad, jak …