Rodzaje stron internetowych

Rekreacja

Jakie są rodzaje stron internetowych? Czy możemy je jakoś podzielić? Strony internetowe różnić mogą się od siebie zarówno funkcją, jaką mają pełnić, jak i sposobem, w jaki zostały zaprojektowane. Oto krótki przegląd najpopularniejszych ich rodzajów.

Portal internetowy — to rodzaj serwisu oferujący informacje na bardzo zróżnicowane tematy. Dodatkowo, znaleźć można tam również często katalog stron, czat czy forum dyskusyjne. Wiele portali internetowych oferuje możliwość założenia darmowego konta pocztowego.

Wortal — to odmiana portalu internetowego. Tego typu strona skupia się na jednej, określonej tematyce. Wortal zawiera szeroki zakres informacji na dany temat — czy to w formie artykułów, czy aktualności czy obszernego forum.

Strona firmowa — głównym zadaniem takiej witryny jest prezentacja firmy i jej oferty. Tego typu strona ma również za zadanie przyciągnąć nowych klientów. Żadna witryna firmowa nie może obyć się bez informacji na temat przedsiębiorstwa, zakresu oferowanych usług czy produktów, portfolio czy zrealizowanych projektów, cennika oraz danych kontaktowych. Nierzadko znaleźć można tam również bloga czy dział z poradami, które bardzo ułatwiają dotarcie do nowych klientów oraz są pomocne w pozycjonowaniu strony.

Strona wizytówka — mianem tym określa się prostą stronę zawierającą podstawowe informacje na temat danej osoby czy firmy. Na takie rozwiązanie bardzo często decydują się przedsiębiorstwa, które skupiają się głównie na działaniach w mediach społecznościowych lub takie, które nie prowadzą działań z zakresu marketingowego, lecz chcą zaznaczyć swoją obecność w sieci. Tego typu strony wizytówki mają bardzo często budowę typu one-page czyli posiadają tylko jedną przewijaną zakładkę.

Landing Page — określenie to odnosi się do prostej, przejrzystej, jednostronicowej strony www zawierającej informacje na dany, konkretny temat. Najczęściej wykorzystywana jest ona do prowadzenia kampanii reklamowych i różnego rodzaju akcji specjalnych.

Blog — strona w formie internetowego pamiętnika, która zawierać może artykuły, felietony, przepisy czy opowiadania. Najczęściej blog składa się z sekcji różnych lub jednej zawierającej posty oraz działów: O mnie, Współpraca oraz Kontakt. Charakterystyczną cechą bloga jest fakt, że obsługa strony internetowej jest bardzo prosta i intuicyjna.

Sklep internetowy — to strona, której celem jest sprzedaż towarów przez Internet. Poza pełną prezentacją produktów wraz z ich ceną, znaleźć można tam również informacje o kosztach dostawy, możliwościach reklamacji, koszyk (najczęściej jest on umieszczony w prawym górnym rogu), informacje na temat firmy, dane kontaktowe, regulamin oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Rekreacja
Na co zwrócić uwagę kupując toaletę przenośną?

Na rynku dostępnych jest wiele toalet turystycznych, przenośnych czy mobilnych. Różni producenci oferują wiele wariantów toalet, co powoduje, że ilość dostępny modeli jest bardzo duża. Dlatego właśnie zakup toalety przenośnej może okazać się wyzwaniem. Aby uniknąć problematycznej sytuacji należy się zastanowić w jakie jest przeznaczenie tejże toalety, przez kogo ma …

Rekreacja
Podróż z aparatem – czyli podróżnicza pasja na zdjęciach

Mówi się, że tylko fotograf zrozumie fotografa. Chyba dla większości ludzi, którzy mają wśród bliskich fotografów jest to oczywista prawda. Fotografowanie to pasja, najczęściej budzi się w momencie podróżowania, czy to gdzieś blisko czy daleko. Często łączona jest ona z życiem zawodowym lub po prostu z innymi pasjami. W ten …

Rekreacja
Niebezpieczeństwa podróży – bądźmy na nie gotowi

Każda podróż, bez względu na to, czy będzie odbywać się do kraju europejskiego czy też w bardziej egzotyczne miejsce niesie ze sobą pewne ryzyko. Nie unikniemy tego. Podróżowanie to niesamowita sprawa, ale również niebezpieczna. Co zrobić, aby niebezpieczeństwa uniknąć, jak poradzić sobie z kradzieżą lub napaścią. Oto kilka porad, jak …