Tanie wakacje – to niemożliwe

Obozy i kolonie

Wakacje, czas odpoczynku, urlopów, ogólnego rozleniwienia i spokoju. Wydawałoby się znakomity czas dla nas wszystkich. Jak jednak pokazują badania, na wakacje nie może sobie pozwolić ponad 40% Polaków. Jest to efekt stosunkowo niskich zarobków oraz bardzo kosztownych noclegów, niezwykle drogich podróży, a także wywindowanych do granic możliwości cen, które narzucają nam nie tylko hotele czy noclegi, ale także lokalni sklepikarze oraz firmy odpowiedzialne za atrakcje.

Dla tych, którzy chcą skorzystać z uroków wakacji pozostaje albo: https://chwilowkiok.pl/pozyczki-online/, albo też oszczędzanie przez cały rok.

Jeżeli już chcemy za wakacje zapłacić, oto kilka sposobów na uniknięcie wysokich kosztów.

Namiot w rękę i ruszamy

Namiot to dobry sposób na tanie wakacje

Choć nie każdy lubi spać w namiocie, choć nie każdy potrafi i może tam się wyspać, to jednak dla tych, którzy są w stanie odpocząć na polu namiotowym, wakacje w namiocie mogą być doskonałą i przede wszystkim – tanią alternatywą.

Koszt pola namiotowego to zaledwie kilka złotych na dobę. W granicznych przypadkach jest to koszt rzędu 10 zł za dobę. Tymczasem, na polach namiotowych, dostępne dla osób na wakacjach są łazienki, natryski oraz pełen serwis. Często jest również dostępna sama stołówka. W wielu miejscach w Polsce, szczególnie w miejscach mocno oddalonych od „kurortów”, pola namiotowe są również mało oblegane.

Wymiana wakacyjna

Młodzi ludzie często również korzystają z tak zwanej wymiany wakacyjnej. Wymiany wakacyjne są szczególnie popularne wśród młodzieży studenckiej oraz szkół średnich. Polega to na tym, że osoba taka poprzez internet lub specjalne stowarzyszenia, znajduje osobę, która mieszka w innym kraju. W ten sposób osoby takie spędzają po tydzień/dwa u tej drugiej osoby, co daje im miesiąc, całkiem ciekawych wakacji i wyzwań. Koszt? Niewielki, zaledwie koszta podróży oraz drobne kieszonkowe, natomiast dodatkowym atutem jest możliwość podszkolenia języka obcego oraz przebywania w obcym kraju, z obcymi ludźmi, poznania ich sposobu życia, a także zwyczajów, co przecież nie zdarza się na co dzień.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Obozy i kolonie
Życie bez plastyku – co musimy zrobić dla naszej planety

Każdy z nas chciałby mieszkać w czystości i miejscu, które jest uznawane powszechnie za przyjazne dla nas i naszych bliskich. Jeżeli tak bardzo tego chcemy, dlaczego więc nie wykorzystujemy naszego potencjału i naszych możliwości, aby tworzyć każde miejsce na planecie czystym i przyjaznym, nie tylko dla człowieka? Zastanówmy się co …

Obozy i kolonie
Planeta robotów – półkolonie

Warszawa jako stolica Polski, może poszczycić się wieloma atrakcjami turystycznymi. Jest to jedno z najchętniej i najczęściej odwiedzanych miast w Polsce. Wiele atrakcji czeka również na samych mieszkańców stolicy w tym również dla dzieci. Czy jednak znajdą się w Warszawie odpowiednie atrakcje, które zadowolą nie tylko dzieci, ale także aktywnych …

Obozy i kolonie
Australia – wycieczki objazdowe

Australia jest jednym z najbardziej niedostępnych kontynentów na świecie. Dla przeciętnego europejczyka czy Polaka, Australia jest nie tylko odległa, ale również niezbyt atrakcyjna turystycznie. Wyobrażamy sobie, iż jest to miejsce pełne pustyń, kangurów i pająków czy węży. Tak też jest faktycznie. Turystycznie jednak, Australia, jest jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc …