Na co zwrócić uwagę kupując toaletę przenośną?

Rekreacja

Na rynku dostępnych jest wiele toalet turystycznych, przenośnych czy mobilnych. Różni producenci oferują wiele wariantów toalet, co powoduje, że ilość dostępny modeli jest bardzo duża. Dlatego właśnie zakup toalety przenośnej może okazać się wyzwaniem. Aby uniknąć problematycznej sytuacji należy się zastanowić w jakie jest przeznaczenie tejże toalety, przez kogo ma być używana oraz ile finalnie będzie nas kosztować użytkowanie takiej toalety.

Przeznaczenie

Jeśli Twój cel poszukiwań to mała toaleta turystyczna na działkę do wstawienia do domku letniskowego najlepszym rozwiązaniem będą toalety turystyczne Thetford. Ich model zależy od użytkownika, o czym napiszemy niżej.

W przypadku, gdy chcesz mieć toaletę zewnętrzną na działce możesz wybrać toaletę Toypek, która jest gotowa do użytkowania od razu po zakupie.

Możesz też zbudować własną toaletę kupując zbiornik toalety przenośnej lub samą toaletę PitEco 506 i obudować toaletę zgodnie ze swoimi potrzebami.

Dla bardziej wymagających osób, ceniących sobie komfort jak w domu polecamy toaletę Separett Villa 9000 lub 9010. Te toalety nadają się do domku letniskowego, domku w górach oraz miejscach bez dostępu do sieci wodno-kanalizacyjnej.

Użytkownicy

Modele toalet różnią się między sobą funkcjonalnością oraz wymiarami, co jest ważne w kontekście komfortu użytkowników toalety.

Jeśli zdecydowałeś się na toaletę turystyczną firmy Thetford, a korzystać z niej będą głównie osoby starsze lub wysokie to najlepszym rozwiązaniem będzie toaleta Thetford Porta Potti 565P lub 565E (z pompką tłoczkową albo elektryczną), ponieważ ich ergonomiczna wysokość zapewni komfort siadania i wstawania z toalety. Jeżeli jednak toaleta na działkę powinna być mała, mobilna lub przeznaczona jest dla dzieci – skorzystaj z modeli Thetfort Porta Potti XGL, XG lub MT.

Jeżeli toaleta ma pełnić funkcję toalety użytkowanej przez wiele osób na co dzień zdecydowanie rekomendujemy wybór toalet Separett Villa 9000 lub 9011.

Koszty eksploatacji

Kupując toaletę przenośna musisz się zastanowić, czyli wolisz zapłacić więcej za toaletę i mniej za jej eksploatację, czy jednak chcesz mieć tańszą toaletę a koszty eksploatacyjne nieco wyższe.

W przypadku toalet Thetford, które są relatywnie tanie musisz się liczyć z koniecznością zakupu płynów do toalet turystycznych, które również kosztują.

Jeżeli Twój wybór to toaleta kompostująca PitEco 506 koszty eksploatacyjne zostaną ograniczone praktycznie do zera – będziesz musiał tylko kupować torf w bardzo ograniczonych ilościach.

Toalety Separret, czyli najdroższe toalety w ofercie sklepu Toyka nie potrzebują zbyt wielu materiałów eksploatacyjnych, jednak materiały do nich są nieco droższe niż do reszty toalet. Jednakże ich zaletą jest ekologia – wszystkie materiały są przyjazne dla środowiska, np. biodegradowalne torby.

Toalety Toypek będą musiały być opróżniane przez zewnętrzną firmę. W takim przypadku musisz liczyć się z kosztami ok. 150-180 zł / 1 opróżnienie.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Rekreacja
Rodzaje stron internetowych

Jakie są rodzaje stron internetowych? Czy możemy je jakoś podzielić? Strony internetowe różnić mogą się od siebie zarówno funkcją, jaką mają pełnić, jak i sposobem, w jaki zostały zaprojektowane. Oto krótki przegląd najpopularniejszych ich rodzajów. Portal internetowy — to rodzaj serwisu oferujący informacje na bardzo zróżnicowane tematy. Dodatkowo, znaleźć można …

Rekreacja
Podróż z aparatem – czyli podróżnicza pasja na zdjęciach

Mówi się, że tylko fotograf zrozumie fotografa. Chyba dla większości ludzi, którzy mają wśród bliskich fotografów jest to oczywista prawda. Fotografowanie to pasja, najczęściej budzi się w momencie podróżowania, czy to gdzieś blisko czy daleko. Często łączona jest ona z życiem zawodowym lub po prostu z innymi pasjami. W ten …

Rekreacja
Niebezpieczeństwa podróży – bądźmy na nie gotowi

Każda podróż, bez względu na to, czy będzie odbywać się do kraju europejskiego czy też w bardziej egzotyczne miejsce niesie ze sobą pewne ryzyko. Nie unikniemy tego. Podróżowanie to niesamowita sprawa, ale również niebezpieczna. Co zrobić, aby niebezpieczeństwa uniknąć, jak poradzić sobie z kradzieżą lub napaścią. Oto kilka porad, jak …