Turystyka integracyjna

Integracja

Spotkania integracyjne od zawsze były pozytywnie postrzegane przez pracowników. Była to dla nich nie tylko gratyfikacja za ciężka pracę włożoną w realizację zleceń, a także doskonała forma do odstresowania się od codziennej, biurowej rzeczywistości. Niewielu pracowników zdawało i zdaje sobie sprawę, że imprezy integracyjne, to nie tylko zorganizowane spotkanie pracowników firmy.

Po co nam integracja firmowa?

Okazuje się, że integracja firmowa ma swoje drugie znaczenie. Wraz z pojawieniem się na polskim rynku ogromnych korporacji pojawił się problem komunikacyjny. Związany był on ze zbyt dużą ilością zatrudnianych ludzi o różnych charakterach i temperamentach. Rodziło to wiele nieporozumień i niezrozumienia w stosunku do pozostałych współpracowników. Z tego powodu pracodawcy chętnie organizowali imprezy integracyjne, aby doprowadzić do lepszego działania firmy.

Dzięki imprezom i wyjazdom integracyjnym dochodzi w firmie do:

  • załagodzenia i rozwiązania w sposób polubowny wszelkich konfliktów
  • scalenia zespołu i usprawnienia jego pracy
  • odreagowania i odstresowania pracowników
  • wzrostu motywacji
  • zwiększenia identyfikacji pracownika z firmą
  • podnosi prestiż firmy

Zamiast zwykłego spotkania integracyjnego

Pracodawcy, którzy chętnie organizowali wszelkiego rodzaju spotkania integracyjne, szczególnie w wielkich i rozpoznawalnych firmach, z roku na rok, chcąc jeszcze bardziej zaskoczyć swoich pracowników i kontrahentów, starają się zapewnić im coraz to nowsze atrakcje i formy integracji. W związku z tym bardzo popularne stały się ostatnimi czasy wyjazdy integracyjne. Zaczęła rozwijać się wręcz turystyka integracyjna, mająca na celu nie tylko zaoferowanie odpowiedniego miejsca do spędzenia czasu przez kadry pracowniczej, ale również towarzyszące zakwaterowanie w hotelu, pełne wyżywienie oraz niezliczone atrakcje, które mają sprawić, że poszczególni pracownicy, całe zespoły, działy, departamenty, a w końcu cała firma będzie działała bez zarzutu.

Jak zorganizować wyjazd integracyjny?

Zorganizowanie wyjazdu integracyjnego dla dużej grupy pracowników warto zlecić firmom specjalizującym się w organizowaniu eventów dla firm. Dzięki temu, będziemy mieć pewność, że nasza firma zostanie obsłużona kompleksowo, a cały wyjazd zostanie zapięty na ostatni guzik.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Integracja
Ktoś zaginął podczas wakacji? Wezwij detektywa

Wakacje i lato to piękny czas dla nas wszystkich. Mamy wówczas urlopy, możemy cieszyć się słońcem, a także wolnością. Niestety, wakacje, to również czas, w którym bardzo często zdarzają się również tragedie. Bardzo częstym problemem są wszelkiego rodzaju zaginięcia. Kiedy bliski zaginie czy to w kraju czy za granicą, możemy …