Wakacje nad morzem z dzieckiem – jak przetrwać i nie zwariować?

Rekreacja

Zaplanowanie wakacji z dzieckiem nad morzem i ich przetrwanie to nie lada wyzwanie. Nie można zapomnieć o spokoju, silnej woli, kawie, dystansie i przede wszystkim o ciekawych i zajmujących zabawkach dla naszych pociech, które pomogą przetrwać długą podróż na wymarzone wakacje, a także cieszyć się słońcem, piaskiem, morzem i wyczekiwanym urlopem. Przy pakowaniu nie można zapomnieć o niezbędnikach, bez których każdy wyjazd nad morze okaże się klapą. Co należy zatem zabrać ze sobą na wakacje, aby były udane, a dzieci szczęśliwe? O czym koniecznie musimy pamiętać przygotowując się do takiego wyjazdu?

Porządna torba, wiaderko pełne niespodzianek i rozkładany basenik

Te trzy rzeczy to must have każdego urlopu nad morzem z dzieckiem. Po pierwsze, dobra, pojemna torba. Dlaczego jest to takie ważne? Pakowana i wykonana z dobrego materiału to prawdziwy skarb. Szykowanie na plażę zawsze zaczyna się od pakowania torby lub worka. Absolutnym hitem w tej dziedzinie jest worek Play&Go. Ten rozkładany, wygodny i niezwykle pakowny worek zrobiony jest ze specjalnego niebrudzącego się materiału, z którego z łatwością pozbędziesz się piachu. Jeśli mamy już torbę, pora ją spakować. Podstawowy bagaż to oczywiście zabawki na plażę. Absolutna podstawa to wiaderko pełne foremek, łopatek i akcesoriów, które idealnie sprawdzą się w piaskowej i wodnej zabawie.

O zakupie zabawek plażowych warto pomyśleć odpowiednio wcześniej przed wyjazdem. Jeżeli, zajęci pracą i codziennymi zajęciami, nie mamy czasu na odwiedziny w sklepie z tego typu produktami, warto poszukać zabawek do piasku online. Oferty zabawek do piasku w sklepach internetowych, są również często bardziej obszerne niż w sklepach stacjonarnych. Przykład ciekawej oferty piaskowych zabawek znajdziemy tutaj Taki komplet zabawek łatwo spakować i zabrać ze sobą wszędzie. Istnieje wiele wariantów – większe i mniejsze. Dla każdego coś dobrego.

Trzecia rzecz to basenik. Nad morze basen? Oczywiście. Dla mniejszych dzieci – do 4. roku życia – są specjalne rozkładane baseniki, które rozstawia się na plaży. Wlewa się do nich wodę, a dziecko dzięki temu może cieszyć się ciepłą i czystą wodą. Dodatkowo mamy pewność, że maluch jest bezpieczny. To idealne rozwiązanie dla tych, którzy boją się zimnej i „dużej” wody w morzu. Są łatwe w obsłudze i nie zajmują dużo miejsca.

Nie zapominajmy także o zabawkach, które umilą dzieciom podróż. Niezależnie od tego czy wyjeżdżamy z dziećmi nad polskie morze czy do gorącej Hiszpanii zabierzmy lalkę dla dziewczynki lub samochodzik dla chłopca. Ciekawym pomysłem będzie wykorzystanie okazji i zakup nowej zabawki, specjalnie na tą okazję. Autka dla dzieci, lalki i przytulanki również zakupimy online. Przykładem może być oferta dostępna na tej stronie internetowej. Kupimy tu lalkę dla dziewczynki i podróżną zabawkę dla chłopca.

Wakacje nad morzem z dzieckiem nie mogą obejść się bez pistoletów na wodę i dmuchanych zabawek, którymi można bawić się w wodzie. To jednak pomysły dla starszych dzieciaków, a także ich rodziców.

Brak komentarzy

Dodaj komentarz

Rekreacja
Zadbaj o skórę na wakacjach

Wakacje, gorące powietrze, czy też nagłe zmiany temperatury, długie przebywanie na słońcu lub narażenie skóry na działanie soli morskiej. To wszystko, a także liczne inne elementy, mogą negatywnie wpływać na skórę człowieka. Niestety, ale wakacje nie są czasem, który działa pozytywnie dla naszego naskórka. Często zapominamy o skórze zadbać, a …

Rekreacja
Wycieczki na Korfu – co trzeba wiedzieć

Korfu, jest jedną z najbardziej popularnych i jednocześnie najchętniej odwiedzanych wysp w Europie. Odwiedzana przez miliony turystów rocznie, stała się jedną z najpopularniejszych atrakcji w Grecji i w całej Europie. Ta grecka wyspa położona jest bezpośrednio przy wybrzeżu Albanii, należy do Wysp Jońskich. Cechuje ją łagodny klimat, strome klify oraz …

Rekreacja
Wycieczka do Petersburga

Sankt Petersburg, klejnot Cesarstwa Rosyjskiego, zaniedbany podczas bolszewizmu i obecnie budujący ponownie swoją pozycję. Jedno z najpiękniejszych miast Rosji, jedno z najpiękniejszych regionów w Rosji. Miasto, które uważane było za kolebkę arystokracji, podczas reżymu bolszewickiego, stało się miejscem zaniedbanym. Petersburg odzyskał swój blask i cały region jest do dzisiaj jednym …